Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Łęczycy         ul. Kaliska 13         99-100 Łęczyca         www.zosprp.leczyca.pl         e-mail:   zosprp@leczyca.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla strażaków

W niedzielę 4 lipca 2010 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała ogólnopolską zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Stop Powodziom!”, z której dochód ma być przeznaczony na zakup sprzętu do likwidowania skutków powodzi dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

W Łęczycy zbiórka funduszy prowadzona była na pl. Tadeusza Kościuszki. Swój sprzęt prezentowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce Starej.

Zebrane pieniądze, ponad 700,- zł, przekazane zostały do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie.

2010-07-05 JM

Podziękowania dla walczących z powodzią

We wtorek tj. 29 czerwca 2010 r. na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy odbyło się uroczyste wręczenia podziękowań dla służb i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów, które dla brały udział w walce z powodzią w maju i czerwcu tego roku.

Podziękowania wręczali: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st.bryg. Andrzej Witkowski i Członek Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP dh Ryszard Szmaja.

Z naszego powiatu podziękowanie otrzymali:
Komenda Powiatowa PSP w Łęczycy, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, Zakład Karny w Garbalinie, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Łęczycy oraz jednostki OSP: Błonie, Chorzepin, Chrząstówek, Daszyna, Dobrogosty, Drozdów, Góra Św. Małgorzaty, Grabów, Grodzisko, Janków, Leźnica Mała, Łęczyca, Marynki, Piaski, Piątek, Siedlec, Sobótka Stara, Stemplew, Świnice Warckie, Topola Królewska, Witonia.

Na łęczyckim zamku podziękowania otrzymali również strażacy z powiatów poddębickiego, zgierskiego, skierniewickiego, łowickiego i Łodzi.

2010-06-30 JM

Powódź na terenie powiatu łęczyckiego - maj 2010 r.

Tegoroczna powódź nie ominęła powiatu łęczyckiego, wylała Czartówka w Łęczycy, Malina w Piątku, Bzura, Ner i ich dopływy zalewając domy, budynki inwentarskie i gospodarcze, zakłady pracy, drogi i pola. W ciągu jednego tygodnia Państwowa Straż Pożarna i jednostki OSP z terenu powiatu łęczyckiego interweniowały w 187 przypadkach broniąc przed zalaniem, wzmacniając wały przeciwpowodziowe na rzekach i pompując wodę z zalanych domów i terenów.

W akcję ratowniczą włączyli się również osadzeni z Zakładu Karnego w Garbalinie.

W sumie, w ciągu 6 dni maja 1205 strażaków ochotników było w akcji przez 533 godziny. Czytaj dalej

2010-05-24 JM

Platforma e-lirningowa dla strażaków ochotników

W dniu 12 maja 2010 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Łęczycy odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy z pracownikami urzędów gmin prowadzącymi sprawy przeciwpożarowe i członkami OSP z terenu powiatu łęczyckiego. Spotkanie dotyczyło możliwości przeprowadzania szkoleń członków OSP z wykorzystaniem platformy e-lerningowej.

Metoda ta umożliwia przygotowanie się do egzaminu z części teoretycznej szkoleń OSP korzystając z komputera i z dostępnych w internecie pod adresem www.platforma.wint.pl materiałów. Czytaj dalej

2010-05-17 JM

Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Łęczycy

11 maja 2010 r. (wtorek) w Komendzie Powiatowej PSP w Łęczycy odbyła się oficjalna uroczystość obchodów Dnia Strażaka. Wśród gości byli również przedstawiciele władz Związkowych szczebla krajowego, powiatowego i gminnego.

W tym dniu odznaczenia Związkowe otrzymali:

  • Złoty Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” - st.ogn. Grzegorz Opas - KP PSP
    w Łęczycy,
  • Srebrny Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” – asp. Marcin Kornat - KP PSP
    w Łęczycy,
  • Brązowy Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” - kpt. Adam Antczak - KP PSP
    w Łęczycy,
  • Brązowy Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” - Jacek Ożadowicz – Starostwo Powiatowe w Łęczycy

Odznaczenia wręczał dh Ryszard Szmaja i dh Wojciech Zdziarski

Dla wszystkich strażaków z PSP i OSP wszystkiego dobrego z okazji naszego święta.

2010-05-11 JM

Msza w intencji strażaków

W niedzielę 9 maja 2010 r. w kościele Św. Andrzeja o godz. 12.00 odprawiona została msza święta w intencji strażaków.
Poczty sztandarowe wystawiły: KP PSP w Łęczycy, OSP Łęczyca i OSP Lubień. W mszy uczestniczyli druhowie z OSP Łęczyca, OSP Lubień, OSP Dzierzbiętów. Dowódcą uroczystości był mł.bryg. Józef Mastalerz.

2010-04-09 JM

<<< 1 [2] 3 >>>

Menu bannery stopka