Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Łęczycy         ul. Kaliska 13         99-100 Łęczyca         www.zosprp.leczyca.pl         e-mail:   zosprp@leczyca.pl

Uroczyste przekazanie nowego samochodu gaśniczego dla
OSP w Grabowie

Od ponad 3 lat strażacy z OSP w Grabowie starali się o nowy samochód gaśniczy. Udało się!

W przyszły czwartek tj. 11 listopada 2010 r. na palcu przed strażnicą OSP w Grabowie w ramach obchodów Święta Niepodległości zostanie przekazany nowy średni samochód gaśniczy na podwoziu Mercedes-Benz ATEGO 1329 AF z napędem terenowym 4x4 (GBA 2,5/16).

Nowy wóz bojowy poza typowym wyposażeniem gaśniczym będzie miał wyciągarkę, maszt oświetleniowy, piłę do drewna, wentylator oddymiający, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1, deskę ortopedyczną do stabilizacji i transportu poszkodowanych, 2 aparaty powietrzne (ochrony dróg oddechowych) umożliwiające wejście ratowników do zadymionych pomieszczeń.

Nowe GBA zastąpi 31 letni wysłużony już pojazd.

Zakup nowego samochodu, który kosztował prawie 600.000,- zł udało się sfinalizować dzięki zaangażowaniu finansowemu wielu instytucji tj.: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi który przyznał na ten cel 240.000,- zł, Zarządowi Głównemu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – 150.000,- zł, Urzędowi Gminy w Grabowie – 110.000,- zł i Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 100.000,- zł.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Grabowie. O godz. 11.00 na palcu przed remizą OSP w Grabowie planowane jest przekazanie i poświęcenie nowego GBA.

Druhom z OSP w Grabowie gratulujemy i życzymy aby samochód był niezawodny, służył długo i częściej wyjeżdżał na ćwiczenia niż do akcji.

2010-11-04 JM

Dane techniczne GBA

Pamiątkowa tablica na grobie założyciela OSP w Łęczycy

Od lata tego roku druhowie z OSP w Łęczycy odnawiali grób założyciela i pierwszego Prezesa swojej jednostki.

Był nim Augustyn Thugutt, lekarz powiatowy, który przybył do Łęczycy w 1872 roku i swoimi staraniami doprowadził do powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy. Uroczyste powołanie odbyło się w dniu 15 września 1875 r. na dzisiejszym Pl. Kościuszki.

Grób Augustyna Thugutta znajduje się na łęczyckim cmentarzu, poza odnowieniem grobowca, ogrodzenia i terenu wokół druhowie z OSP w Łęczycy ufundowali swojemu założycielowi piękną tablicę pamiątkową z okazji 135 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy.

W dniu Wszystkich Zmarłych na grobie tym palić będą się znicze zapalone przez łęczyckich ochotników.

2010-10-25 JM

OSP Piątek w III Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP

W III Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych Jednostek OSP województwa łódzkiego, które odbyły się w dniu 25 września 2010 r. powiat łęczycki reprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna w Piątku. Zawody odbyły się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

Po zaciętej walce w klasyfikacji ogólnej drużyna męska (grupa A) ukończyła zawody na miejscu 17 a drużyna żeńska (grupa C) na miejscu 12. Czytaj dalej

2010-09-27 JM

[1] 2 3 >>>

Menu bannery stopka